پنجشنبه، اسفند ۰۲، ۱۳۸۶

یعقوب مهرنهاد را آزاد کنید

یعقوب مهرنهاد هم میهن بلوچ مان را به جرم هواداری از مردم زحمتکش و کمک به تنگدستان و سرکوب شدگان حکومت اسلامی دستگیر کرده اند. ما اعضای پن لاگ خواستار آزاد شدن فوری این هم میهن عزیزمان هستیم.

بيانيه کانون وبلاگ نويسان ايران در محکوميت حکم اعدام نويسنده وبلاگ "مهرنهاد


کانون وبلاگ نويسان ايران (پن لاگ)
قوه قضاييه جمهوری اسلامی هفته گذشته يعقوب مهرنهاد نويسنده وبلاگ "مهرنهاد" و فعال مدنی بلوچ را پس از ده ماه بازداشت و شکنجه در دادگاهی بدون حضور وکيل و هيئت منصفه و اعضای خانواده او با اتهامات واهی به اعدام محکوم کرد. .


آقای مهرنهاد مدير کل انجمن جوانان صدای عدالت است که در چهارچوب قوانين جمهوری اسلامی برای جوانان بلوچ برنامه اجرا مي‌کند. او پس از شرکت در يک جلسه پرسش و پاسخ که برخی از مقامات زاهدان نيز در آن شرکت داشتند بازداشت شد و دليل دستگيری او اعلام نشد. خانواده و وکيل او پس از پنج ماه موفق به ديدار او شدند در حالی که از شدت شکنجه تعادل خود را از دست داده بود و 15 کيلو وزن کم کرده بود.

کانون وبلاگ نويسان ايران توجه همه مجامع بين المللی را به بدعت گزاری قوه قضاييه ايران برای اعدام وبلاگ نويسان به دليل ابراز عقايد خود جلب مي‌کند. در ايران هر گونه ابراز عقيده با مجازات های وحشيانه شلاق و قطع دست و پا و اعدام به جرم های واهی اقدام عليه امنيت کشور و ارتباط با بيگانه و گروههای غير قانونی جواب داده مي‌شود .

. کانون وبلاگ نويسان ايران مصرانه از همه حاميان حقوق بشر مي‌خواهد که در برابر نقض وحشيانه حقوق بشر در ايران و سرکوب بيرحمانه وبلاگ نويسان و آزادانديشان ساکت ننشينند و به هر شکل ممکن از اعدام يعقوب مهرنهاد وبلاگ نويس ايرانی جلوگيری کنند.


27 بهمن 1386 07:35

۳ نظر:

ghasedak گفت...

انتقاد از همه حتی خودم
یک نگاه بندازید لطفا

ناشناس گفت...

جناب همایونی عزیز: با یاران قدیمی در پن لاگ تماس بگیرید لطفن .بسیار ضروریست!!
امیر

سيروس گفت...

سلام امروز اين كامنت و اين اسم وبلاگ شيرينترين خاطره ام بود

براتن لينك ميذارم